Numatic George – kultowy odkurzacz w nowej odsłonie
Październik 12, 2018
Oddech świeżości – hotele w Szklarskiej Porębie z basenem
Luty 11, 2019

Sposoby na dietę

Każdy z nas chciałby zawsze wyglądać dobrze. Jednak w obecnych czasach świat zalewa fala otyłości i nadwagi. Problem ten dotyczy coraz większej rzeszy ludzi i staje się poważnym zagrożeniem. Na szczęście z drugiej strony widać wzrost zainteresowania sportem i wszelkiego typu aktywnością fizyczną. Jest to świetny element uzupełniający w trakcie walki ze zbędnymi kilogramami. Jednak nadal należy pamiętać, że racjonalne podejście do tematu odchudzania oznacza również korzystanie z diety. Sport uprawiany nawet w bardzo dużym wymiarze czasu w połączeniu z kiepskim jedzeniem daje mizerne efekty. Spróbujemy, więc przedstawić dwa stosunkowo nowe podejścia do tematu diety. Pierwszy z nich czyli catering dietetyczny to typowa i regularna dieta, natomiast drugi to detox sokowy, który powinien być wykonywany kilka razy w roku.

Czym dokładnie jest catering dietetyczny? Usługa polega na wybraniu konkretnej diety, którą następnie wyspecjalizowana firm dostarczy prosto pod nasze drzwi. Z reguły każdego wieczoru otrzymujemy pakiet posiłków na kolejny dzień. Mamy do wyboru kilka rodzajów diety. Począwszy od tych podzielonych na zapotrzebowanie kaloryczne, a skończywszy na specjalistycznych dietach sportowych czy przeznaczonych specjalnie dla wegan. Sama idea wydaje się bardzo dobra, ponieważ pozwala nam oszczędzić mnóstwo czasu. Jednak to rozwiązanie ma również minusy. Po pierwsze koszty, które zawsze będą wyższe niż w przypadku samodzielnego gotowania. Po drugie jeśli dana potrawa nam nie smakuje to nie mamy możliwości jej zmiany danego dnia.

Dieta sokowa wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla każdego, ponieważ większość osób lubi pić soki. Tego rodzaju dieta polega na tym, że przez krótki okres czasu pijemy wyłącznie soki, które dostarczają nam niezbędnych elementów do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie da się ukryć, że naturalne soki to samo zdrowie, więc po takiej krótkiej kuracji powinniśmy się czuć znacznie lepiej. Detoks sokowy wymaga od nas posiadania blendera i trochę chęci.

Komentarze są wyłączone.